Radno-okupaciona terapija u Domu ima za cilj očuvanje i unapređenje potencijala korisnika. Terapija obuhvata niz različitih aktivnosti među kojima su: izrada ručnih radova, likovna, muzička i novinarska sekcija, društvene igre, igre znanja, pamćenja, filmske projekcije, edukativne, književne i plesne radionice, izleti, obilježavanje značajnih datuma i mnoge druge. Pored navedenih, radna terapija obuhvata angažovanje korisnika shodno njihovom znanju, interesovanju, vještinama i očuvanim kapacitetima. Dakle, korisnici mogu biti uključeni u održavanje dvorišta Doma, rad biblioteke, organizovanje zajedničkih aktivnosti, vođenje sekcija, održavanje higijene prostora itd. Radom ne samo da se kvalitetno ispunjava slobodno vrijeme već su korisnici aktivni (kako mentalno tako i fizički), imaju osjećaj produktivnosti, doprinose funkcionisanju Doma, imaju veći osjećaj zadovoljstva. Terapija omogućava da se smanji apatija, prevenira izolacija, da se poboljša koncentracija, motoričke sposobnosti, osjećaj pripadnosti, zajedništva i samopoštovanja.
Radno-okupacionu terapiju sprovode radno-okupacioni terapeuti i saradnici. Aktivnosti se realizuju u formi individualnog i grupnog rada, a njima su obuhvaćeni svi zainteresovani korisnici. Nakon dolaska korisnika u Dom stručni tim Službe za socijalni rad vrši procjenu i ima zadatak da se upozna sa dotadašnjim životom korisnika kao i njihovim interesovanjima i sklonostima kako bi se aktivnosti radno-okupacione terapije prilagodile ne samo potrebama već i mogućnostima korisnika.
Radno-okupaciona terapija dostupna je korisnicima Doma svakog radnog dana i pored opisanih aktivnosti koje se realizuju unutar Doma i kruga objekta, obuhvata učešće korisnika u događajima na nivou zajednice, kao i saradnju sa raznim institucijama i organizacijama civilnog društva u cilju promocije zdravog starenja i međugeneracijske saradnje.